close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
تعميرات تلفن همراه حاوی آگاهی با اساس کلي و نحوه کار گوشیهای موبایل مي باشد

به سایت طراحی سایت ارزان|مرکز طراحی وب سایت ایفانت| ساخت سایت خوش آمدید!
ironia

تبلیغات

اینـتر وب

درست کردن تلفن همراه شامل آشنا شدن با اساس کلي و نحوه عملکرد  گوشي های موبایل است

 همچنين آشنايي با تارخ مختصر تلفن -ابزار و اسباب  تعميرگاه،سري بندي موبایل ها - نقشه خواني- شناخت قسمت ها - قطعات گوشي ها و اقسام سيستم عامل هاو...ميباشد.

البته اين نکته لازم به ذکر است که تعميرات موبايل بدون اطلاعات الکترونيک و دانستن روابط و شناختن قطعات و مخابرات سيارمنجر به اشتباهات در تعميرات و عدم توانايي تعمير کار خواهد شد و تعميرکاري در کار خود پيشرفت خواهد کرد که با علم به روابط الکترونيکي و مخابراتي بخش هاي مختلف يک گوشي دست به تعمير آن بزند . زيرا گوشي تلفن همراه دستگاهي بيش از اندازه حساس ، پيشرفته و دقيق است که نمي توان به صورت تجربي و عملي تعميرات آن را انجام داد . بنابراين در دوره هاي کارورزي، بخش تعميرات موبايل زمان مفيدي است که شما به الکترونيک و مخابرات تسلط کافي داشته باشيد.


درهمین راستا آموزشگاه پارسه دوره های آموزشی آموزش تعمیرات موبایل رابصورت حرفه ای برگزار می کند

سيستم‌عامل apple ios :

اين سيستم‌عامل توسط شركتApple و براي استفاده بر رويiphone طراحي شده و هسته اصلي آن ازMac OSX گرفته شده است. این سیستم عامل یکی از سیستم عامل های حرفه ای و پر طرفدار میباشد که در قسمت برنامه های خود (market) رکورد دار است و دارای برنامه های مختلف و فراوانی است.هم اکنون رقیب های اصلی این سیستم عامل ، اندروید (به طور جدی) و ویندوزفون سون میباشند که از لحاظ کاربردی و نرم افزاری کمتر از ios نیستند.                                                                                                                                                                           

سیستم عامل بادا سامسونگ :

بادا یک سیستم‌عامل اختصاصی است که شرکت سامسونگ آن را برای گوشی‌های تلفن‌همراه خود طراحی کرده است.سامسونگ این کار را برای شکستن انحصار ویندوز و اندروید انجام داده.این شرکت تولید این سیستم‌عامل را در سال گذشته میلادی تایید کرد و اکنون نسخه کامل‌شده آن در بازار وجود دارد. بادا یک سیستم‌عامل با اولویت وب 2 است که امکانات جدیدی را برای کار در شبکه‌های اجتماعی در اختیار کاربران قرار می‌دهد اما هنوز از لحاظ نرم افزاری و کاربردی به پای اندروید نمیرسد.

سیستم عامل بلک بری :

این سیستم عامل با کاربرد بسیار ساده، بیشتر برای کارهای بیزینس و فعالیت‌های تجارتی مناسب است.

سیستم عامل اندروید گوگل

 

Android به زبان ساده سیستم عاملی است برای دستگاه های موبایل و گوشی های هوشمند که توسط بیش از 30 کمپانی معروف پشتیبانی می شود. آندروید اوپن سورس است و توسعه دهندگان می توانند با استفاده از Android SDK برنامه های مختلفی برای این سیستم عامل بنویسند. در واقع آندروید بستری را فراهم می کند تا برنامه نویسان بتوانند هرچه سریعتر و بهتر برنامه هایی بسازند که از تمام ویژگی های یک گوشی هوشمند استفاده کند. آندروید به معنای واقعی “باز” (=Open) است، یعنی برنامه نویس می تواند از تمام قدرت یک تلفن همراه استفاده کند. آندروید امکان استفاده از توابع داخلی گوشی موبایل همچون شماره گیری، فرستادن SMS یا استفاده از دوربین گوشی را به برنامه نویسان می دهد تا بتوانند اپلیکیشن های قدرتمند و کاربردی برای کاربران بسازند.

تمام برنامه ها برای آندروید یکی اند. آندروید فرقی میان یک برنامه third-party و توابع هسته سیستم عامل در اجرا نمی گذارد و هر دو می توانند دسترسی مساوی به قابلیت های گوشی داشته باشند. گوشی هایی که سیستم عامل آندروید را خواهند داشت به کاربرشان اجازه می دهند تا از تمام قابلیت های یک گوشی هوشمند بهره ببرند. کاربران این گوشی ها به معنای واقعی می توانند دستگاه خود را بر اساس سلیقه ی خود تغییر دهند و محیط سیستم عامل گوشی خود را سفارشی و شخصی سازی کنند. حتی کاربران می توانند برای گوشی تعیین کنند که عکس هایشان با چه برنامه ای باز شود. در حال حاضر اندروید یک رقیب سرسخت برای اپل ios محسوب میشود. روز به روز تعداد نرم افزار های مارکت اندروید رو به افزایش است و همین عامل سبب شده است که طرفداران زیادی را به خود جذب کند

تعميرات موبايل حاوی آگاهی با اساس کلي و مدل عملکرد  گوشیهای تلفن همراه مي باشد

 همچنين شناساییبا تاریخ کوتاه تلفن -ابزار و اسباب  کارگاه تعمیرات،سري بندي گوشي ها - نقشه خواني- شناخت بخش ها - قطعات گوشي ها و اقسام سيستم عامل هاو...ميباشد.

البته اين نکته لازم به ذکر است که تعميرات موبايل بدون اطلاعات الکترونيک و دانستن روابط و شناختن قطعات و مخابرات سيارمنجر به اشتباهات در تعميرات و عدم توانايي تعمير کار خواهد شد و تعميرکاري در کار خود پيشرفت خواهد کرد که با علم به روابط الکترونيکي و مخابراتي بخش هاي مختلف يک گوشي دست به تعمير آن بزند . زيرا گوشي تلفن همراه دستگاهي بيش از اندازه حساس ، پيشرفته و دقيق است که نمي توان به صورت تجربي و عملي تعميرات آن را انجام داد . بنابراين در دوره هاي کارورزي، بخش تعميرات موبايل زمان مفيدي است که شما به الکترونيک و مخابرات تسلط کافي داشته باشيد.


درهمین راستا آموزشگاه پارسه دوره های آموزشی آموزش تعمیرات موبایل رابصورت حرفه ای برگزار می کند

دو نوع آی سی داریم كه پایه آن ها در زیر قرار گرفته است و باید تشخیص داد كه كدام، از نوع BGA و كدام از نوع BGY است. آی سی هایی كه از نوع BGA‌هستند تعداد پایه هایشان بیشتر است. برای تغییر در این آی سی ها از شابلون استفاده می گردد.
تشخیص جهت آی سی برروی مادربرد :

بر روی آی سی ها نقطه ای وجود دارد كه برای ما شمارش پایه ها را مشخص می كند. برای تعویض SMD آی سی، از دستگاه هیتر استفاده می شود. مقدار حرارت نباید دست را اذیت كند.

در تعویض قطعه ها از لوازمی مانند، دستگاه هیتر با هویه، گیره كار، پنس و یا مایع Flax استفاده می گردد. ماده شوینده ای كه به كار برده می شود. ده هزار است؛ برای نمونه در تعویض آی سی باید جهت آنرا مشخص كنیم.

آی سی را به وسیله پنس گرفته و با هیتر حرارت می دهند، كار تعویض قطعه نیاز به فرصت دارد.

آی سی را جدا می كنیم و پس از این كه پایه ها به وسیله قلع احیا شد. دو مرتبه آی سی را در محل جا گذاری می نمایند. البته جهت در خازن مهم نیست.

نصب كردن آی سی فوت و فن خاص خود را دارد. در هیت دادن می توان از مایع فلكس استفاده كنیم. ولی باید قبل از آن برد شستشو داده شود. هیت دادن سطوح برد به آرامی مدارهیت داده می شود. تعویض قطعه ها SMD به آسانی صورت می گیرد و هیچ جابجایی صورت نمی گیرد. در آی سی های BJA ما نیاز به پایه سازی است كه از طریق شابلون ها صورت می پذیرد.

پس از اتصال راه های مثبت و منفی به دستگاه و تشخیص پلیت های مثبت و منفی بر روی مادربرد ما می توان گوشی را به دستگاه منبع تغذیه متصل نمود. ولی قبل از آن باید ولتاژ مشخص باشد. چون اگر ولتاژ بالا باشد خراب می شود. گوشی با اتصال سیمها به پلیت های مثبت و منفی، گوشی روشن می شود.
بررسی قطعه ها

۱- ال سی دی یا صفحه نمایشگر كریستال مایع از ۳ قسمت اصلی تشكیل شده است.

الف) صفحه نمایشگر

ب) آی سی drive

ج) نحوه اتصال ال سی دی به UI

صفحه نمایشگر از چهار لایه اصلی، تلق نور- كریستال مایع خطوط عمودی، افقی و صفحه انعكاسی تشكیل شده است. دو عامل باعث driver آی سی می شوند و اطلاعات را مشخص می كنند. آی سی‌ قابل تعویض نیست ال سی دی ما به دو دسته تقسیم می شوند.

۱- با كابل

۲- بدون كابل
نحوه چسبیدن سوكت :

۱- قلع كاری

۲- سوكتی

۳- چسبی
عیوب ال سی دی :

دستگاه كار نمی كند

عیب یابی ؛ باید مرحله به مرحله عیب تشخیص داده شود، این عیب می تواند از مناطق مختلف باشد. یكی خود صفحه ال سی دی باشد. ممكن است شكسته باشد. ال سی دی به concetor وصل می شود.

اگر ال سی دی از نظر ظاهری سالم باشد عیب می تواند از آی سی drive باشد كه این وسیله قابل تعویض نیست. جدا كردن ال سی دی از قسمت چسب زده به وسیله حرارت صورت می گیرد.

ال سی دی با connect با صفحه UIF مرتبط می شود، ممكن است در آن قطعی به وجود آمده باشد.

ممكن است مادر برد ایراد داشته باشد. استناد ما تنها نقشه گوشی است پایه ها / انتقالِ ولتاژ / را با مولتی تشخیص داده كه آیا روشن می شود یا خیر؟ اگر ولتاژ صحیح بود، پس ایراد ازسی پی یو است و آی سی كه پردازشگر است اما اگر ولتاژ درست انتقال نیافت به آی سی ‌دیگری مربوط است.

POWER SUPPLY كه در گوشی های جدید این آی سی ‌ها در داخل هم ادغام شده است. یك آی سی را به دقت بنگرید، و در داخل آن آی سی ‌های مختلفی وجود دارد كه عملكرد متفاوتی دارند. آی سیPOWER SUPPLY ، آی سی شارژ و یا ADWEآی سی و ! UEM كل این آی سی ها عملكرد كنترل دستگاه را برعهده دارد.
نكته مهم در تعویض آی سی ها

۱- تعیین قید یا محدوده آی سی چرا كه آی سی های DJA از انواعی هستند كه پایه آن ها را در این نوع پایه ها در زیر قرار گرفته است. آی سی برای اینكه درجای مخصوص قرار گیرد باید در قید خود باشد.

۲- در حین نصب آی سی از نوع DJA سعی شود با پنس بر روی آی سی فشار آورید. چون این كار باعث می شود تا قلع هایی كه در زیر قرار گرفته است، به هم اتصالی دهند و سبب كاركرد آی سی شوند.

۳- برای فهمیدن اینكه آیا آی سی درست در سر جای خود نصب شده است، می بایست آی سی بطور كاملً مماس سطح برد قرار گیرد. همچنین آی سی از چهار طرف نصب شده باشد. در یكی از نكات مهم در تعویض قطعه تمیزی سطوح است كه باعث می شود كار تمیز شود.
 
 

 

 درست کردن موبايل حاوی آشنا شدن با اصول کلي و مدل کار  گوشي های موبایل مي باشد

 

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


نمایش این کد فقط در ادامه مطلب
برچسب ها : آموزش تعمیرات موبایل ,
بازدید : 51
تاریخ : چهارشنبه 07 بهمن 1394 زمان : 12:35 | نویسنده : ایفانت | نظرات ()

ارسال نظر برای این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی


آمار سایت

آمار مطالب
کل مطالب : 213
کل نظرات : 12
آمار کاربران
افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا : 0

کاربران آنلاین

آمار بازدید
بازدید امروز : 34
باردید دیروز : 120
گوگل امروز : 0
گوگل دیروز : 0
بازدید هفته : 863
بازدید ماه : 1,541
بازدید سال : 14,191
بازدید کلی : 69,411

اطلاعات کاربری


عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

آرشیو

خبرنامه

براي اطلاع از آپدیت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

مطالب پربازدید

=D9=85=D8=B2=D8=A7=DB=8C=D8=A7 =D9=85=D8=A7=D9=84=DB=8C =D9=BE=D9=84=DB= =8C =DA=A9=D8=B1=D8=A8=D9=86=D8=A7=D8=AA =D9=88 =D8=A7=D8=B3=D8=AA=D9=81= =D8=A7=D8=AF=D9=87 =D9=87=D8=A7
=D8=B3=D9=88=D8=AF =D8=A7=D9=82=D8=AA=D8=B5=D8=A7=D8=AF=DB=8C =D9=BE=D9= =84=DB=8C =DA=A9=D8=B1=D8=A8=D9=86=D8=A7=D8=AA =D9=88 =DA=A9=D8=A7=D8=B1= =D8=A8=D8=B1=D8=AF=D9=87=D8=A7=DB=8C =D8=A2=D9=86 =D8=AF=D8=B1 =D8=AF=DA= =A9=D9=88=D8=B1=D8=A7=D8=B3=DB=
آشنایی با دوره های MTCTCE,MTCRE,MTCWE,MTCNA از کمپانی میکروتیک و شرایط گرفتن مدرک بین المللی این دوره ها
توضیحاتی در مورد دوره های MCT,MOS,MCP,MCSE و باقی دوره های مایکروسافت و همچنین معرفی دوره های شبکه و راهنما
آشنایی باقطعات تشکیل دهنده لپ تاپ و راه تعمیر لپ تاپ
غفلت از توییتر به دلیل استفاده از گوگل پلاس و فیس بوک
آشنایی با پروتز و انواع پروتز و شناختن مواد تشکیل دهنده پروتز و جایگاه استفاده از پروتز
لینوکس چیست و آشنایی با دوره های آن,همچنین مقدماتی در مورد آشنایی با سیسکو سیستم
آشنایی با دستگاه های MRT Pro و PC3000 جهت خرید این دستگاه ها و تعمیر حافظه های آسیب دیده کامپیوترها
معرفی فروشگاههای قابل اطمینان فروش کاندوم فضایی در کشور

جستجو


کدهای اختصاصی

درباره وبلاگ

وبلاگی که مشاهده میکنید مرکز مقالات تخصصی در مورد مراسم ازدواج,طراحی دکور و مهاجرت میباشد.در زمینه مهاجرت,مطالبی در مورد مهاجرت و اقامت در برخی کشورها و شزایط آن قرار داده میشود و در ارتباط با مراسم ازدواج نیز مطالبی در مورد تشریفات مجالس ارائه میشود.در زمینه دکور نیز مطالبی در مورد کابینت فلزی , طراحی دکوراسیون آشپزخانه, منتشر میشود.

پشتیبانی