close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
جعبه جادویی یا تلوزیون چیست و نکاتی برای خرید نمایشگر و یا تلوزیون برای خانه و انتخاب بهترین جنس مو

به سایت طراحی سایت ارزان|مرکز طراحی وب سایت ایفانت| ساخت سایت خوش آمدید!
ironia

تبلیغات

اینـتر وب

عنوان : آشنایی با صنعت نمایشگرها و نکاتی برای نگهداری بهتر و یا سرویس حرفه ای این وسائل حساس
تلویزیون را می توان یک ابزار مخابراتی برای ارسال و دریافت عکسهای متحرک و صدا از یک فاصله دور معرفی کرد و در این سالها با پیشرفت تکنولژی بسیار مدرن و از نظر سیستم تصویر سازی بسیار پیچیده شده است و با وجود تلویزیونهای وارداتی بدون گارانتی و اتمام گارانتی برخی از تلویزیون ها و بروز مشکلاتی که در اثر مستهلک شدن قطعات بوجود می آید و باعث نیاز روز افزون به تکنسینهای متخصص در زمینه تعمیر تلویزیونهای led,lcd , 3D شده است. که ابن متخصصین جهت تعمیر انواع تلویزیون ها به دوره های حرفه ای آموزش تعمیرات LED و LCD نیاز دارند.

توضیحاتی که در ارتباط با تلویزیون های آنالوگ,تلوزیون های LEDیا LCD,مانیتورهایLED,LCDیا دستگاه هایکپیو پرینتر و ... برای شما قرار دادیم تنها توضیحاتی کوچک برای آشنایی شما با این موضوعات و

بهتر قرارگرفتن در این مسیر می باشد و این مطالب در برابر مطالبی که شما از لحاظ تجربی و عملی در کارگاه های آموزشی تدریس میسود بسیار متفاوت است.به همین دلیل به شما پیشنهاد میکنیم اگر علاقمند به

فراگیری این رشتعه ها هستید میتوانید در کلاسهای آموزش تعمیرات LCD و یا آموزش تعمیرات کپی ثبت نام کنید و به دنبال آموزش در این کلاسها به صورت تئوری و عملی به یک متخصص در زمینه مورد علاقه خود تبدیل شوید.

تلویزیون ها مدرن و دیجیتال:

گیرنده های تلویزیونی امروزی همانند یک سیستم تصویر،مرور 100HZ و در نتیجه افزایش کیفیت ،نمایشگرهای غیر CRT،چشم الکترونیک ،اضافه شدن دستگاه های پخش دیسک فشرده VCD و DVD یا نوار VHS،نورسنج و امثال آن هستند.این امکانات در نتیجه استفاده از میکروکنترولر و مدارات دیجیتال فراهم شده است.در ادامه به بررسی سیر تکامل قطعات،مدارات اصلی و جانبی در تلویزیون پرداخته خواهد شد.
در دستگاه های جدید الکترونیکی از قطعات و مداراتی استفاده می شود که در نسل های قدیمی خبری از آنها نبود.اولین قطعه و مدار که اصلی ترین قسمت و در حقیقت مغز تلویزیون محسوب می شود ،میکرو کنترولر و آی سی های ریزپردازنده و حافظه است .اضافه شدن این قطعه باعث تکامل و اضافه شدن مدارات جانبی و کمکی زیادی به تلویزیون شده است.

میکرو کنترولر
میکروپروسسور که به اختصار (up) نمامیده می شود،یک مدار پردازشگر الکترونیکی و همانند یک کامپیوتر کوچیک است.این مدار الکترونیکی از هزاران ترانزیستور مینیاتوری که در داخل یک محفظه ی کوچک به نام آی سی قرار گرفته اند،تشکیل شده است .با قرار دادن هزاران ترانزیستور و مدار در داخل یک محفظه ی کوچک امکان انجام عملیات فراروانی میسر می شود.میکروپروسسورها در کامپیوتر و ماشین های مختلف صنعتی و تجاری استفاده می شود.
تلویزیون از این امر مستثنی نبوده و به کمک میکروکنترولر و میکروپروسسور،حجم مدارات تلویزیون کاهش یافته و هزاران مدار جانبی به آن اضافه شده است .به عبارت دیگر با به کارگیری سیستم کامپیوتر در تلویزیون،پیشرفت زیادی در دستگاه های تلویزیون صورت گرفته است.در اینجا فقط با سخت افزار و قطعات الکترونیکی سروکار نداریم و برنامه از پیش تعیین شده (یا به عبارت دیگر نرم افزار) عملیات زیادی را کنترل و هدایت می کند.این برنامه در حافظه ذخیره می شود. یک حافظه فقط خواندی که اطلاعات مورد نظر کارخانه سازنده در داخل آن قرار می گیرد و استفاده کننده نمی تواند دخل و تصرفی در آن داشته باشد و دوم حافظه خواندن نوشتنی که استفاده کننده اطلاعات مورد نظر و دلخواه خود را در آن ذخیره کرده و از آن استفاده می کند.
علاوه بر اجزای سخت افزاری و برنامه ی تعیین شده به کمک ولتاژ و پالس های فرمان می توان عملیات مورد نظر را از میکروکنترولر در خواست و انجام داد.هر میکروکنترولر از قسمت های متفاوتی تشکیل شده است.این قسمت ها تشکیل یک کامپیوتر کوچک را داده اند.به کمک این کامپیوتر کوچک کارهای مختلفی از قبیل :کانال یابی اتوماتیک ،نمایش انجام عملیات بر روی صفحه ،منو،نمایش هم زمان دو یا چند تصویر ، مدارات ساعت ،تایمر،تله تکس و سایر عملیات مورد نظر صورت می گیرد.حافظه در کنار میکروکنترولر برای ذخیره اطلاعات رنگ ،صدا ،کانال و امثال آن به کار می رود . میکرو کنترولر از طریق خطوط ارتباطی موسوم با باس با طبقات مختلف ارتباط برقرار می کند.این ارتباط با ارسال و دریافت ولتاژ و سیگنال صورت می گیرد.

بلوک دیاگرام یک تلویزیون ال سی دی
تلویزیون LCD یک گیرنده دیجیتال و بیشتر به صورت HDTV است .بنابراین ورودی و خروجی های مختلفی از نوع دیجیتال و آنالوگ را داراست.
هر تلویزیون دیجیتال مشابه یک سیستم کامپیوتر است. بنابراین به کمک میکروکنترلر قسمت های مختلف آن کنترل می شود. از دو پردازشگر صدا و تصویر برای جداسازی و آشکار کردن سیگنال های صدا و تصویر استفاده می شود. این دو پردازشگر توسط میکرو کنترلر ، کنترل می شود.پرادزشگر تصویر مشابه کارت گرافیکی کامپیوتر است. در کنار پردازشگر تصویر از یک میکروکنترلر فرعی یا کمکی نیز استفاده می شود.بر اساس نوع پردازشگر به کار رفته کیفیت تصویر متفاوت خواهد بود.پردازشگر های VGA،SVGA،QVGA و ... از جمله پردازشگرهای مورد استفاده هستند .در کنار پردازشگر تصویر و میکروکنترلر از حافظه های مختلف استفاده می شود. سرعت و ظرفیت پردازشگر و حافظه تعیین کننده سرعت و کیفیت نمایش تصویر خواهد بود.
تلویزیون های LCD ،پلاسما و LED امروزی باید قادر به دریافت سیگنال های دیجیتال و آنالوگ باشند.بنابراین ،در آنها ،به هر دو تیونر آنالوگ و دیجیتال نیاز داریم ،اما قسمت پردازش و نمایش تصویر در آنها فقط به صورت دیجیتالی است.
به نظر می رسد کیفیت تصویر آنالوگ در گیرنده های امروزی چندان مناسب نیست در حالی که به کمک رسیور می توان تصاویر تلویزیونی با کیفیت مناسب را مشاهده کرد.
از نظر نوع آنتن و کابل اتصال آنتن به تلویزیون،تفاوتی بین تلویزیون های قدیمی با نسل جدید و جود ندارد و آن تجهیزات در اینجا استفاده می شوند.اما در این تلویزیون ها امکان اتصال مستقیم تلویزیون به شبکه ی تلویزیون کابلی و همچنین در برخی از مدل ها امکان اتصال به شبکه ی فیبر نوردی نیز وجود ندارد.

نمایشگرهای کریستال مایع LCD

نمایشگرهای LCD با توجه به قیمت،ابعاد و کیفیت از رایجترین نمایشگرهای موجود هستند.

مزاياي Ultra HD
وضوح بالاي حيرت انگيز، اصلي‌ترين مشخصه کيفي تلويزيون‌هاي Ultra HD است که آن‌ها را نسبت به خيل ديگر محصولات متمايز مي‌کند. Ultra HDها از وضوحي چهار برابر تلويزيون‌هاي فعلي Full HD و بلو-ري‌ها برخوردارند و تصاوير را در ابعاد 2160*3840پيکسل به نمايش مي‌گذارند. کيفيت اين تصاوير باورنکردنيست. سطح جزئيات آن‌ها را نمي توان به هيچ وجه با هيچ يک از فناوري‌هاي ديگر مقايسه کرد و به نظر مي‌رسد به زودي، روزي مي‌رسد که شگفت زده خواهيم شد چگونه تاکنون بدون وضوح 4kزندگي مي‌کرده‍ايم.

بلو-ري‌‌هاي Ultra HD

نحوه ذخيره کردن محتوياتي با اين وضوح بالا در قالب فيزيکي، هر کسي را شگفت‌زده مي‌کند اما بالاخره ما موفق به يافتن يک راه حل شديم: ديسک‌هاي بلو-ري سه لايه‌اي با صد گيگابايت فضاي ذخيره‌سازي براي داده‌ها. در مقايسه، ديسک‌هاي بلو-ري فعلي تنها 25 گيگابايت فضا براي ذخيره‌سازي داده‌ها در اختيار کاربر مي‌گذارند. مطمئناً در حال حاضر هم مي‌توانيد فيلم‌هايي با وضوح Ultra HD بر روي ديسک‌هاي بلو-ري بيابيد اما داشتن يک فيلم که از پايه Ultra HD ساخته شده است، آن هم بر روي يک ديسک، تجربه متمايزي محسوب مي‌شود.

افزايش مقياس تصاوير به Ultra HD

با آنکه منتظر راه‌يابي ديسک‌هاي جديد بلو-ري به قفسه‌هاي فروشگاه‌ها و سوپر مارکت‌ها هستيم، مي‌توانيد از استاندارد افزايش مقياس تصاوير به Ultra HD براي تطابق دادن وضوح محتويات کانال‌هاي تلويزيوني، بلو-ري ها، دي‌وي‌دي‌ها و حتي ويدئوهاي يوتيوب با صفحه‌نمايش‌هاي Ultra HD از آن‌ها لذت ببريد. با وجود روش‌هاي خلاقانه و هوشمند براي ايجاد پيکسل‌هاي جديد، فناوري افزايش مقياس تصاوير، دورنمايي زيبا از نحوه به نمايش در آمدن محتويات Ultra HD واقعي بر روي تلويزيون شما ارائه مي‌دهد.


تماشاي تلويزيون و ويدئوهاي آنلاين با وضوح Ultra HD

دوست داريد بازي‌هاي جام جهاني 2014 را با وضوح Ultra HD تجربه کرده و از آن‌ها لذت ببريد؟ BBC و Sky پيش‌تر با موفقيت پخش زنده مسابقات ورزشي را با وضوح Ultra HD آزموده‌اند و گزارش‌ها خبر مي‌دهند که نت‌فليکس هم در سال 2014 به ارائه‌دهندگان محتواي Ultra HD اضافه خواهد شد. با توجه به قسمت‌هاي Ultra HD ضبط شده از سريال Breaking Bad، مي‌توان به فرجام خوب اين کار اميدوار بود.

 

آشنایی با کپی و فتوکپی و تعمیرات فتوکپی

‏ دستگاه فتوکپی برای انجام عملیات تهیه فتوکپی به مواد مصرفی اولیه نیاز دارد که عبارتند از: -کاغذ سفید (خام)-تونر- دولوپر

اجزای اصلی دستگاه فتوکپی

به طور کلی یک دستگاه فتوکپی از اجزا و قسمتهای مختلف ساخته شده است که برای بررسی می توان آن را به سه قسمت اصلی تقسیم نمود .

*بدنه 

*اجزای مکانیکی 

*اجزای الکترونیکی

سرپوش اسناد 

‏برای انجام عملکرد صحیح و کارایی بهتر در هنگام اسکن سند (ارژینال)، از سرپوش (کاور) اسناد استفاده می شود. این سرپوش به صورت متحرک است. برای کپی برداری باید سرپوش را بالا برد. و سند را روی شیشه 

قرار داد. و سپس دوباره سرپوش را روی سند قرار دهیم.

مبز اسناد (table orginal) ‏

‏که به آن شیشه اسناد یا شیشه ارژینال نیز می گویند. برای اسکن سند و شروع کپی برداری باید سند روی شیشه اسناد قرار گیرد.

سینی خروجی کاغذ ( Paper exit Tray ‏)

‏اسناد پس از کپی برداری از این محل خارج و روی سینی خروجی کاغذ قرار می گیرند.

ضامن آزاد کننده کاست ( grip ‏)

‏برای بیرون کشیدن کاست کاغذ باید ضامن آزاد کننده کاست را گرفته و به بالا هل داده و به بیرون ‏بکشیم سپس می توانیم درون آن کاغذ قرار دهیم.

راهنمای تغذیه دستی ( Manual feed orginal guide ‏)

‏زمانی که می خو اهید کاغذ را به صورت تک برگ در محل تغذیه تک برگ قرار دهیم باید ابتدا صفحه متحرک یا راهنمای تغذیه را با اندازه سایزکاغذ تنظیم کنید.

سینی تغذیه دستی (Manual Feed Tray) 

نام دیگر آن Baypass یا تک برگی است . اگر بخواهیم به صورت تک برگ از دستگاه کپی بگیریم کاغذ سفید (خام ) را در این محل قرار می دهیم .

پانل اپراتوری (operation panel)

کنترل دستگاه و انجام کلیه قرامین و دستورات از این قسمت به دستگاه کپی اعمال می شود . در این پانل نشانگر ها ، کلید ها و کلید - نشانگر قرار دارند .

درپوش جلو (Front cover)

برای دسترسی به بعضی از قسمت های دستگاه ، سرویس و یا کاغذ گیر کرده و باید این درپوش را باز نمود باید دقت نمود که در حین فتوکپی گرفتن توسط دستگاه این درپوش باز نشود چون با باز کردن آن دستگاه

بلافاصله خاموش می شود و امکان دارد کاغذ داخل دستگاه گیر کند .

کلید خاموش و روشن (Power Switch)

کلید برق اصلی دستگاه است و دستگاه فتوکپی به وسیله آن خاموش و روشن می شود . پاور سوئیچ یک نوع کلید الاکلنگی (seesaw) با یک طرفه است که فقط دو حالت قطع و وصل دارد .

سینی کاغذ (Paper try)‌

به این قسمت کاست (Cassette نیز می گویند اگر بخواهیم بیشتر از یک برگ از دستگاه کپی بگیریم باید کاغذ سفید را در این مجل قرار دهیم . کاست محل ذخیره کاغذ جهت کپی برداری است .

نمای داخلی دستگاه

فتوکپی دارای اجزای مختلفی است که با آزاد کردن ضامن رها کننده در کپی های رومیزی قسمت بالایی آن از قسمت زیرین جدا شده و بین آن یک فاصله بوجود می اید که از آن برای دسترسی هر چه بهتر به

قسمتهای داخلی دستگاه می توان استفاده نمود .

اجزای مکانیکی :

اجزای مکانیکی در تشکیل کپی از یک سند عملکرد مستقیم دارند و هر چند در آنها قطعات مختلفی بکار رفته است ولی نوع عملکرد کاری آنها مکانیکی است . تمامی این قسمت ها ارتباط کاری نزدیکی با یکدیگر

دارند . و ما اکنون بنابر اولویت به بررسی کلی این قسمت ها می پردازیم .

اپتیک (optic) : اولین مرحله تشکیل تصویر در دستگاه فتوکپی است که محل آن در زیر صفحه شیشه ای بالای دستگاه قرار دارد .

یونیت شارژ (Charger unit) : عمل باردار کردن یا فعال کردن درام به عهده یونیت شارژ است و در بالای درام قرار دارد و با باز کردن درب جلو قابل مشاهده است .

درام (Drum) : لوله ای استوانه ای زرشکی رنگی می باشد که ابتدا تصویر کپی بر روی آن تشکیل می شود .

یونیت ترانسفر (Trancfer Charger ):

عمل انتقال تونر از سطح درام به کاغذ را انجام می دهد .

هیتر : نام دیگر آن فیوزینگ است . در این بخش تونر ها با فشار دو پرس که یکی در زیر قرار دارد و یکی در رو که با درجه حرارتی که در دستگاه های مختلف متفاوت است و حداقل 200 درجه می باشد پخته شده و به

خورد الیاف کاغذ می روند حال سوال اینکه چرا این تونر ها به پرس بالایی نمی چسبند ؟ چون که این پرس از جنس تفلون می باشد و همانطور که می دانید تفلون ماده است که نچسب است . هیتر آخرین مرحله

تشکیل تصویر است .

یونیت تغذیه کاغذ ( Peper feeding Unit)

یونیت تغذیه کاغذ از دو قسمت تشکیل می شود .

محل های تغذیه کاغذ : مجل تغذیه کاغذ در دو دستگاه فتوکپی از دو قسمت تک برگ (by Pass) و چندی برگی انجام می شود .

یونیت ترانسفر (Trancfer Charger ):

عمل انتقال تونر از سطح درام به کاغذ را انجام می دهد .

کاغذ کش ها :

انتقال کاغذ در دستگاه به عهده کاغذ کش هاس است . که شامل کاغذ کش ورودی کاغذ داخلی و کاغذ کش خروجی است .

یک قسمت دیگر که در تشکیل تصویر نقش دارد ولی به لحاظ ارتباطی که با اجزای دیگر دارد آن را نیز در همین قسمت توضیح می دهیم .

یونیت درایور (main drive unit)‌:

مجموعه چرخ دنده ها و تسمه هایی است که نیروی موتور الکتریکی اصلی دستگاه فتوکپی را به قسمت های دیگر می رساند .

یونیت ترانسفر (Trancfer Charger ):

عمل انتقال تونر از سطح درام به کاغذ را انجام می دهد.

 

 

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


نمایش این کد فقط در ادامه مطلب
برچسب ها : سیسکو , میکروتیک , شبکه , دوربین مداربسته , فتوکپی , مایکروسافت ,
بازدید : 39
تاریخ : جمعه 06 آذر 1394 زمان : 21:25 | نویسنده : ایفانت | نظرات ()

ارسال نظر برای این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی


آمار سایت

آمار مطالب
کل مطالب : 213
کل نظرات : 12
آمار کاربران
افراد آنلاین : 2
تعداد اعضا : 0

کاربران آنلاین

آمار بازدید
بازدید امروز : 56
باردید دیروز : 62
گوگل امروز : 0
گوگل دیروز : 3
بازدید هفته : 301
بازدید ماه : 979
بازدید سال : 13,629
بازدید کلی : 68,849

اطلاعات کاربری


عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

آرشیو

خبرنامه

براي اطلاع از آپدیت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

مطالب پربازدید

=D9=85=D8=B2=D8=A7=DB=8C=D8=A7 =D9=85=D8=A7=D9=84=DB=8C =D9=BE=D9=84=DB= =8C =DA=A9=D8=B1=D8=A8=D9=86=D8=A7=D8=AA =D9=88 =D8=A7=D8=B3=D8=AA=D9=81= =D8=A7=D8=AF=D9=87 =D9=87=D8=A7
=D8=B3=D9=88=D8=AF =D8=A7=D9=82=D8=AA=D8=B5=D8=A7=D8=AF=DB=8C =D9=BE=D9= =84=DB=8C =DA=A9=D8=B1=D8=A8=D9=86=D8=A7=D8=AA =D9=88 =DA=A9=D8=A7=D8=B1= =D8=A8=D8=B1=D8=AF=D9=87=D8=A7=DB=8C =D8=A2=D9=86 =D8=AF=D8=B1 =D8=AF=DA= =A9=D9=88=D8=B1=D8=A7=D8=B3=DB=
آشنایی با دوره های MTCTCE,MTCRE,MTCWE,MTCNA از کمپانی میکروتیک و شرایط گرفتن مدرک بین المللی این دوره ها
توضیحاتی در مورد دوره های MCT,MOS,MCP,MCSE و باقی دوره های مایکروسافت و همچنین معرفی دوره های شبکه و راهنما
آشنایی باقطعات تشکیل دهنده لپ تاپ و راه تعمیر لپ تاپ
غفلت از توییتر به دلیل استفاده از گوگل پلاس و فیس بوک
آشنایی با پروتز و انواع پروتز و شناختن مواد تشکیل دهنده پروتز و جایگاه استفاده از پروتز
آشنایی با دستگاه های MRT Pro و PC3000 جهت خرید این دستگاه ها و تعمیر حافظه های آسیب دیده کامپیوترها
لینوکس چیست و آشنایی با دوره های آن,همچنین مقدماتی در مورد آشنایی با سیسکو سیستم
معرفی فروشگاههای قابل اطمینان فروش کاندوم فضایی در کشور

جستجو


کدهای اختصاصی

درباره وبلاگ

وبلاگی که مشاهده میکنید مرکز مقالات تخصصی در مورد مراسم ازدواج,طراحی دکور و مهاجرت میباشد.در زمینه مهاجرت,مطالبی در مورد مهاجرت و اقامت در برخی کشورها و شزایط آن قرار داده میشود و در ارتباط با مراسم ازدواج نیز مطالبی در مورد تشریفات مجالس ارائه میشود.در زمینه دکور نیز مطالبی در مورد کابینت فلزی , طراحی دکوراسیون آشپزخانه, منتشر میشود.

پشتیبانی